Wszystko o foliopakach – z jakich materiałów powstają i jak się je wytwarza?

Posted by in inne

Foliopaki są nowoczesną i bardzo bezpieczną metodą zabezpieczania produktów do transportu. Jednakże wielu ludziom określenie to nie nasuwa jakichkolwiek skojarzeń, dlatego też istotne jest to, aby napomknąć z jakich surowców wyprodukowane są koperty kurierskie i jak przebiega sam proces ich produkowania. Warto zaznaczyć, że precyzyjne przedstawienie procesu zajęłoby naprawdę dużo czasu, z racji na to że jest to rzecz dosyć kłopotliwa, z tego powodu też w dzisiejszym tekście poruszone pozostaną zaledwie najistotniejsze elementy, które to umożliwią zobrazować całe zjawisko.

Czym cechuje się polieten?

Polietylen jest elastycznym, śliskim dodatkowo termoplastycznym półproduktem, który nie posiada żadnego koloru. To właśnie z polietylenu, a ściśle z jego granulatu, produkuje się foliopaki, które charakteryzują się nieprzepuszczalnością wilgoci, co oznacza, że jest to materiał hydrofobowy. Jakby tego było mało produkt ten jest odporny na działanie ujemnych temperatur oraz roztworów chemicznych, co powoduje, iż produkt, który zabezpieczony jest polietenem jest właściwie całkowicie zabezpieczony przed szkodliwymi czynnikami.

Folia PE

Naturalnie z polimeru etenu nie tworzy się kopert kurierskich, a z granulatu. Folia polietenu tworzy się techniką tzw. rozdmuchiwania bądź też wylewu maszynowego, co polega na tym, że przez obróbkę cieplną granulki są rozpuszczane.

Jak przebiega produkcja foliopaku kurierskiego?

Po pierwsze konieczne są do tej procedury profesjonalne maszyny do zgrzewania, które to z folii wytworzonej z polimeru etenu są w stanie stworzyć właściwe elementy o różnorodnych rozmiarach. Początkowym krokiem jest ustawienie płachty wykonanej z polimeru etenu na maszynie, która automatycznie składa ją we właściwy, wskazany przez operatora format i przygrzewa kanty. Zgrzewanie jest wyjątkowo istotne, z racji na to że w następstwie mamy pewność, iż z wnętrza koperty nic nie wypadnie ani nie wpuści ona jakiejkolwiek wody do środka. Podczas procesu zgrzewania bardzo ważne jest naturalnie to, by zostawić jedną krawędź niezgrzaną w tym celu, by móc zapakować później do środka towary. W niezgrzanej części foliopaka kurierskiego umieszcza się paseczek z klejem, który osłania się dlatego, by we właściwym momencie można go było zerwać i zabezpieczyć przesyłkę znajdującą się wewnątrz.

Pomimo tego, że foliopak wydawać się może rzeczą zwykłą i prostą do wykonania to cały proces jego powstawania wcale na to nie wskazuje. Bez profesjonalnych maszyn oraz odpowiednich półproduktów nie jesteśmy w stanie wykonać koperty kurierskiej.

Autor gościnny: www.emgraf.pl/koperty-kurierskie.html