Wylewki anhydrytowe w domu oraz każdym wnętrzu
Podłoga jest jednym z najważniejszych wątków budowlanych. Częścią składową stanowiącą o jej jakości jest wylewka. Porządnie zrobiona wylewka powinna być wolna od pęknięć, równa, wytrzymała na obciążenia a do tego względnie natychmiast wysychać.
W przypadku ogrzewania podłogowego wylewka powinna przekazywać ciepło armatury cieplnej.
Idealnie płaskie oraz jednolite podłogi
Korzyścią wylewki anhydrytowej jest prawie doskonale równa i jednolita płaszczyzna. Płynna konsystencja wylewki anhydrytowej dodaje jej bezpośrednie właściwości samopoziomujące, co umożliwia osiągnąć idealnie płaskie a także gładkie powierzchnie. Przygotowanie wylewki jest nadzwyczaj proste. Nie zmusza do wykorzystywania specjalnych narzędzi, więc można ją wykonać samemu, redukując tym samym koszty prac remontowych. Na płaszczyźnie wylewki anhydrytowej nigdy nie tworzy się warstewka spieku, a co za tym idzie nie wymaga ona specjalistycznego wygładzania.
Błyskawiczny czas realizacji
Wylewkę anhydrytową realizuje się wyjątkowo łatwo i natychmiast. Cykl konstrukcji domów uległ w poprzednich miesiącach wielkiemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i wykonawca poszukuje technologii, która gwarantuje zrealizowanie założonego celu przy jak najszybszym czasie realizacji. Wykorzystanie wylewki anhydrytowej wprowadza swobodę przygotowania rozległych przestrzeni w szybkim czasie i przy zaangażowaniu relatywnie niedużych sumptów robocizny.
Krótki czas schnięcia
Niesłychanie znaczącą zaletą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest szybki okres wysychania. Uzależniony on jest od 3 głównych czynników: grubości wylewki, temperatury pomieszczenia a także cyrkulacji powietrza. Doskonałe parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych skutkują, że mamy możliwość wykonywać je w delikatniejszych warstewkach (na przykład. na warstewce styropianu wystarczy wyłącznie 35 mm). Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od tradycyjnych nie wymuszają periodu pielęgnacji. Przekłada się to na to, że już po 2 dobach od wylania wolno pomieszczenia wywietrzyć, tworząc przeciągi.
Podsumowując, nieznaczna grubość a także opcja względnie szybkiego wietrzenia owocują, iż okres wysychania wylewek anhydrytowych ulega gwałtownemu skróceniu w zestawieniu do starych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych wykonanych na ocieplaniu podłogowym okres suszenia robi się dużo szybszy, gdyż już 7 dni od przygotowania można uruchomić nagrzewanie (wylewki cementowe tuż po 28 dobach). Krótszy czas suszenia wylewki przekłada się na możliwość spieszniejszego zainicjowania działalności wykończeniowych, innymi słowy ograniczenie czasu realizacji budowy.
Dodatkowe informacje: posadzki anhydrytowe wrocław